Vánoce v azylovém domě

Štědrý den byl již od ranních hodin ve znamení pohádek, které děti s velkou radostí sledovaly. Každá maminka během dne připravovala štědrovečerní hostinu pro své blízké, neboť přicházeli i rodinní příslušníci a přátelé a setrvali na slavnostní večeři. Nejprve si maminky se svými dětmi udělaly soukromou oslavu ve svých byt.jednotkách. Každá maminka, ať už na tom byla finančně jakkoliv, připravila pro své děti dárky v rámci svých možností. Slavnostní večer s posezením u stromečku, společným rozjímáním a předáním dárečků proběhl v 19 hod. Na slavnostním stole zavonělo cukroví, maminkami napečené a nazdobené perníčky s polevou, čokoládové figurky a ovoce. Děti sledovaly krásně nazdobenou jedličku plnou barevných světýlek a pod ní spoustu pestře zabalených balíčků s dárečky od Ježíška, doslova s rozzářenýma očima. To pak bylo radosti! A tato radost z obdarování se přenesla i na personál AD, který se velmi intenzivně podílel na přípravách vánočních svátků i na celkovém průběhu slavnostních dnů.

Takto vydařený Štědrý den by se nemohl uskutečnit bez pomoci a podpory dárců, kteří se postarali o konkrétní dárky pro maminky a jejich děti. Za tuto velkou pomoc všem děkujeme.Dále se náš AD zapojil i do benefice Vánoce pro děti, kterou organizoval pan Vojtěch Jahoda. Do benefice se lidé mohli zapojit přinesením daru na vyznačená sběrná místa.Sbírka měla opravdu velký úspěch, kdy nejvíce darů, v rámci sběrných míst, bylo přineseno přímo do našeho AD. Dne 22. 12. 2016 se pak konal vánoční program věnován této benefici na Masarykově náměstí, jehož součástí byl i hudební koncert. 

Bohužel se nedá slovy vyjádřit ta radost, kterou dárky přinesly. Pevně věříme, že každý, kdo přišel a někoho obdaroval, si sebou odnesl pocit dobrého rozhodnutí, které pomůže druhému v těžké situaci a má proto smysl. 

Všem dárcům ještě jednou moc děkujeme.